کتاب « هنرهاي خلاق در حكمروايی نوسازی و توسعه شهری » منتشر شد
سه شنبه, 11 مرداد,1401
کتاب « هنرهاي خلاق در حكمروايی نوسازی و توسعه شهری » منتشر شد
كتاب « هنرهاي خلاق در حكمروايی نوسازی و توسعه شهری» تالیف روری شاند و ترجمه مسعود بهزادی راد، به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات، كتاب « هنرهاي خلاق در حكمروايی نوسازی و توسعه شهری»  اثري است كه بر نقش و مفهوم بخش خلاق در اداره نوآوري شهري و گروه هاي اقتصادي در حكمروايي پروژه هاي توسعه اقتصادي تمركز دارد. همچنين در بخش خلاق و سازمان هاي هنري خلاق باعث توسعه و تعامل با جوامع محلي در پروژه هاي بازآفريني مي شود كه اشتغال و آموزش را هدف قرار مي دهد. زيربناي اين پروژه ها ساز و كارهاي حكمراني از طريق تحويل، بودجه و مشاركت است.

 اين اثر با استفاده از مطالعات موردي از سه كشور انگلستان، آلمان و كانادا، سياست هاي ملي بخش خلاق و نهادهاي هنري خلاق كه در مديريت برنامه هاي نوسازي و توسعه شهري فعاليت مي كنند را در يك فضا و نماي كلي مقايسه اي قرار مي دهد. علت انتخاب اين سه كشور اين بوده كه هر كدام از آنها نماينده يك طرح ابتكاري منجر به توسعه اقتصادي چشمگير بوده اند و محرك آنها ، هنرهاي خلاق و اقتصاد خلاق بوده است.

در ادامه نيز مي توان به بررسي و مطالعه تطبيقي در سطح ملي بين كشورهاي انگلستان، آلمان و كانادا اشاره كرد. مقايسه موردي پروژه هايي كه از طريق قياس بين آنها، بهترين و ضعيف ترين عملكردها از نظر تحقق اهداف و پروژه ها مشخص می شود.

نكته حائز اهميت اين است كه پايداري از نكات محوري در اين كتاب است. همچنين در نقش سازمان هاي هنرهاي خلاق در پروژه هاي اجتماعي و نوسازي شهري به عنوان بخشي از حكمروايي بر پروژه هاي عنوان شده تاكيد شده است. در ادامه، پايداري در اقتصاد سياسي و سياست عمومي و جغرافيايي از ديگر محورهاي مورد توجه اين كتاب است.

شايان ذكر است اين اثر مورد استفاده رشته هاي جغرافيا، گردشگري، برنامه ريزي شهري، آينده پژوهي، محيط زيست ، سياست هاي عمومي و رشته هاي مرتبط قرار مي گيرد.

 كتاب « هنرهاي خلاق در حكمروايی نوسازی و توسعه شهری»  در 358 صفحه و به قیمت 105هزار تومان وارد بازار نشر شد. علاقه‌مندان برای خرید این کتاب می‌توانند به نشانی  https://16book.ir مراجعه کنند. این کتاب همچنین از طریق فروشگاه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بين خیابان فلسطين و چهارراه وليعصر، کتاب‌فروشی شانزده و سایر فروشگاه‌های این سازمان در دسترس قرار دارد.


تمامی حقوق این سایت برای سازمان انتشارات جهاددانشگاهی محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2022 Iranian Students Booking Agency. All rights reserved