» فراخوان جشنواره کتاب سال دانشجویی
امروز شنبه 31 اردیبهشت 1401

 

فراخوان بیست و نهمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی اعلام شد

 

فراخوان بیست و نهمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی  از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی اعلام شد.

 

 دانشجويان مولف و مترجم فرصت دارند تا  28 اسفند ۱۴۰۰ آثار خود را به دبيرخانه دائمی جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي ارسال كنند.

 

شرايط شركت در جشنواره

 بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب سطوح ۲و ۳ می توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و دو بخش ویژه و بین الملل به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

 

براین اساس همزماني دوره تحصيل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومي كتاب براي اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار كتاب از ابتدای سال 1399 تا پایان ۱۴۰۰، ثبت نام اینترنتی، ارسال دوجلد از كتاب به دبيرخانه و ارسال نسخه ای از متنِ زبان اصلي آثار ترجمه شده، از جمله شرايط شرکت در جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي است.

 

همچنین دانش آموختگانی که حداکثر دوسال پس از فارغ التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق الذکر ( 1399-1400 ) به چاپ رسانده اند نیز می توانند در جشنواره شرکت کنند.

كتاب های الكترونيك ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز بايد داراي مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشند.

يادآور مي شود آثار دريافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزيده اي كه توسط بيش از يك نفر تأليف يا ترجمه شده اند، صرفاً يك جايزه تعلق خواهد گرفت.

 

نحوه مشارکت ناشران

 

 براساس اين فراخوان، ناشران محترم نیز می توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در آیین اختتامیه جشنواره از ناشراني كه اهتمام جدی در نشر آثار دانشجویی داشته و بر اساس ملاک های دبیرخانه، بهترین شکل مشاركت را در جشنواره داشته‌اند، تجليل خواهد شد.

 

موضوعات بخش ويژه

 

بخش ویژه بیست و نهمین جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي، به موضوعات "اقتصاد مقاومتی و تولید ملی"، "تاریخ شفاهی"، "ادبیات فولکلور" و "علوم انسانی اسلامی"  اختصاص دارد.

 

بخش بین الملل جشنواره

 

این بخش به دانشجویان خارجی که در موضوع ایران کتاب نوشته اند، اختصاص یافته است. موضوع ایران زیرموضوعاتی مانند ایران‌شناسی، اندیشمندان ایرانی، معماری و هنر ایرانی و ... را در برمی گیرد.

 

خاطر نشان می کند، اين جشنواره هر سال همزمان با هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران و با هدف ايجاد نشاط علمي در فضای دانشگاهي كشور، شناسایی و حمايت از دانشجويان نوقلم و صاحب اندیشه، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقويت روحیه تتبع و پژوهش دانشجويان  برگزار مي‌شود.

 

 

گفتنی است علاقه‌مندان باید پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خيابان انقلاب، خيابان فخر رازي، خيابان شهداي ژاندارمري، پلاك72، صندوق پستی:1163-13145 سازمان انتشارات جهاددانشگاهي ارسال نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66952727 تماس حاصل نمایند.