کتاب "خودگردانی مالی دانشگاه ها " منتشر شد
کتاب "خودگردانی مالی دانشگاه ها " نوشته شادی روحانی و زهرا رشیدی به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی منتشر و راهی بازار نشر شد.

 
Alternate Text

 به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، نویسندگان این کتاب با ترتیب دادن پژوهشی با رویکرد کیفی با پاسخ به سه پرسش و با تکیه بر شرایط کنونی دانشگاه های مورد مطالعه به چارچوبی برای خودگردانی مالی در این دانشگاه ها رسیدند.

 در معرفی این کتاب آمده است :عصر نئولیبرال و نفوذ رویکرد بازاری در بیشتر اکوسیستم ها و از آن جمله آموزش عالی، فروکاسته شدن نهادهای آموزشی به بنگاه های فروش مدرک برای تامین هزینه ها دور از انتظار نیست، مگر آنکه بتوان الگوی  مالی مناسبی برای خودگردانی و بی نیازی دانشگاه ها  از منابع دولتی طراحی کرد. در حقیقت، در چنین شرایطی شیوه تامین منابع مالی دانشگاه متاثر از تغییرات و تحولات پی‌درپی محیط بیرونی و پویایی های درونی است و نیاز ضروری دانشگاه برای دستیابی به منابعی غیر از منابع دولتی بیش از هر زمان دیگری به چشم می خورد. در رویارویی با این چالش چه مسیری را بایستی در پیش گرفت  تا دانشگاه  ها به ویژه دانشگاه های دولتی دسترسی بیشتری به منابع مالی داشته و به سطحی از خودگردانی مالی برسند؛ این همان پرسشی است که پاسخ به آن دانشگاه را در پاسداشت هدف های بنیادی اش یاری رسانده و نتیجه آن از میان نرفتن درک آرمانی از دانشگاه است.

 این کتاب در قطع رقعی با 220 صفحه و قیمت 66 هزار تومان چاپ شده  است. علاقمندان برای تهیه این اثر می توانند به فروشگاه اینترنتی https://16book.ir    و یا فروشگاه کتاب شانزده به آدرس  خیابان انقلاب، بین چهاراه ولیعصر و خیابان فلسطین ، جنب پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاددانشگاهی مراجعه نمایند.