مرحله نیمه‌نهایی مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای 29 شهریور برگزار می‌شود
رییس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی گفت: مرحله نیمه نهایی نخستین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه ای 29 ‏شهریور ماه جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

 
Alternate Text

 به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، دکتر حامد علی‌اکبرزاده دبیر نخستین دوره مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای با اعلام این مطلب افزود: مرحله مقدماتی این مسابقات از آذرماه سال 1399 در سطح ملی و با مشارکت واحدهای جهاددانشگاهی در 6 استان کشور شامل چهارمحال و بختیاری، زنجان، اصفهان (دانشگاه صنعتی اصفهان) ، قزوین، گیلان و کردستان آغاز شد. این مرحله با رقابت 90 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف برگزار شد و در نهایت 10 نفر به عنوان نفرات برگزیده استانی به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند.

وی ادامه داد: این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در قالب‌های بدیع، آشنایی و انس دانشجویان با کتاب‌های مفید و به اشتراک‌گذاشتن تجربه‌های کتاب‌خوانی به ویژه از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای ادامه داد: به دلیل محدودیت‌های کرونایی این مسابقات در مرحله نیمه‌نهایی به صورت مجازی برگزار خواهد شد اما امیدواریم با بهبود شرایط و در صورت صدور مجوزهای لازم بتوانیم مرحله فینال مسابقات را به صورت حضوری و با جذابیت بیشتری اجرا کنیم.

علی‌اکبرزاده در خصوص نحوه اجرای مسابقات اظهار داشت: دانشجویان شرکت‌کننده در این مسابقات کتاب‌های را که مطالعه کرده‌اند در «سه دقیقه» معرفی می‌کنند و بهترین ارایه‌ها به عنوان برگزیده معرفی و به مراحل بعدی راه می‌یابند. ارایه مطلب در سه دقیقه از روش‌های جدیدی است که در دنیا در حال اجراست و به طور خاص در زمینه ارایه پایان‌نامه و ارایه کتاب در بسیاری از کشورها رواج یافته است. در ایران نیز جهاددانشگاهی به عنوان نهادی علمی و فرهنگی از ترویج‌کنندگان اصلی این شیوه بدیع به شمار می‌رود.

 وی در خاتمه از اجرای فینال این مسابقات در اواخر مهر ماه سال جاری خبر داد.