کتاب" پایان بانک ها " منتشر شد
کتاب" پایان بانک ها؛ چرا دیگر نیازی به بانک ها نیست" به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی منتشر شد.

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، " پایان بانک ها؛ چرا دیگر نیازی به بانک ها نیست" عنوان اثری از جاناتان مک میلان است که به تازگی با ترجمه زهرا بهزادنیا و زهره بهزاد نیا منتشر شده است.

 

در معرفی کتاب آمده است: چرا در عصر دیجیتال برای بانک ها جایی نیست؟ چون به هر سو نگاه می کنیم، یک بحران وجود دارد؛ بحران مالی از یک سو و بحران یورو از سویی دیگر، همین امر باعث شده امروزه اغلب متخصصان امیدشان را به بهبود نظام بانکی از دست بدهند و معتقدباشند بانک ها باعث مشکلات پیش آمده هستند؛ چرا که نوآوری های مالی آنها آتش بحران مالی جهانی را شعله ور کرد.

 

بانک ها همه جا هستند و با از بین بردن صنعت فین تک، بارقه ی امیدی را که بهبود سیستم مالی وجود داشت؛ نیز نابود کردند . نگارنده برآن است که انقلاب دیجیتال مسیر جدیدی پیش روی ما قرار داده و با نشان دادن ریشه مشکلات آشکار می کند که نوآوری های جدید، راه حل های ساده ای به همراه خود آورده اند.

 

این کتاب یازده فصل دارد. "چرا وجود بانک ها ضروری بود"، "مکانیزم بانک های سنتی"، "نقاط ضعف بانکداری"، "چرا بانکداری به بانک ها محدود نمی شود"، "عملکرد بانکداری سایه"، "بحران مالی 2007-2008" ، "سیستم مالی بعد از سال 2008"، "چرا دیگر به بانک ها نیازی نیست"، "پایان بانک ها؛ طراحی پایدار برای قانون شرکت ها و نقش دخالت های دولت"  عناوین فصل های این کتاب می  باشد.

 

"پایان بانک ها" در 330 صفحه ، قطع رقعی و قیمت 110 هزار تومان  وارد بازار نشر شد. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند به فروشگاه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بين خیابان فلسطين و چهارراه وليعصر (عج)، کتاب‌فروشی شانزده و همچنین سایر فروشگاه‌های این سازمان مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۸۷۶۲۵ تماس بگیرند.