مشخصات کتاب

اخلاق در فناوری شبیه سازی انسان
اخلاق در فناوری شبیه سازی انسان
موضوع: علوم
نام ناشر: سازمان انتشارات جهاددانشگاهي
نام نویسنده: جان وودوارد
مترجم: سید محمد هادی رضوی
فرایند چاپ: -
نوبت چاپ: اول
تیراژ: 100
شابک: 9786004602891
سال نشر: 1398
تعداد صفحه: 204
قیمت: 600000 ریال
فصل: پاییز

فهرست کتاب

معرفی کتاب

 

در عصر حاضر شاهد شکوفایی فناوری های مختلف و اثرگذاری آن در جنبه های مختلف حیات بشری هستیم. یکی از جنبه‌های اثرپذیر از فناوری، حوزه اخلاق است. فناوری های مختلف حامل جنبه‌های اخلاقی مختلفی هستند که توجه مناسب به این جنبه های فناوری می تواند در جذب و اشاعه آن موثر واقع شود. یکی از این فناوری ها که در سال های اخیر در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته است، فناوری شبیه سازی است، فناوری که در سال ۱۹۹۵ میلادی با اعلام شبیه سازی نخستین گوسفند به نام دالی، مناقشات فراوانی را در سراسر جهان برانگیخت.

کتاب حاضر مقوله شبیه سازی را از جنبه های مختلف علم اخلاق مورد توجه قرار داده است و می‌تواند آغاز مناسبی برای محققان و دانشجویان باشد که به مباحث اخلاق در حوزه فناوری، به ویژه فناوری شبیه سازی علاقه دارند.

این کتاب 12 فصل دارد. اخلاق در باب فناوری شبیه‌سازی انسانی، شبیه سازی تولید مثل اخلاقی است، شبیه سازی تولید مثل غیر اخلاقی است، شبیه سازی درمانی می تواند جان انسانها را نجات دهد، شبیه سازی درمانی غیر اخلاقی است، شبیه سازی انسان غیر قابل اجتناب است، شبیه سازی انسان ها شاید غیرممکن باشد، تمامی روش‌های شبیه‌سازی انسان غیر اخلاقی است و باید ممنوع شود، شبیه سازی انسان نشان دهنده نبود احترام به طبیعت است، شبیه‌سازی انسانی غیر ضروری است، شبیه‌سازی انسانی منجر به باز تعریف مفهوم خانواده خواهد شد، بحث شبیه‌سازی انسان از دو جانب صدمه دیده است؛ اغراق و داستان‌های علمی و تخیلی عناوین فصل های این کتاب است.