زندگینامه شهدای جهاد دانشگاهی تدوین می شود
سرپرست سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس از تدوین زندگینامه شهدای جهاددانشگاهی خبر داد.

 
Alternate Text

 به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، حامد علی اکبرزاده با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای برآمده از انقلاب اسلامی همواره در خط مقدم ایثار و فداکاری بوده است، افزود: این نهاد از ابتدای تاسیس علاوه بر خدمات فرهنگی و علمی بیش از صد شهید سرافراز را تقدیم میهن اسلامی کرده است.

 

 علی اکبرزاده ادامه داد: متاسفانه در گذشته نسبت به مستندسازی زندگینامه، خدمات و دستاوردهای علمی و فرهنگی این شهدای عزیز غفلت شده است و به همین دلیل ضرورت دارد این اسوه های ایثار و مقاومت به نحو مطلوبی به جامعه معرفی شوند.

 

وی خاطر نشان ساخت: اغلب شهدای جهاددانشگاهی علاوه بر سجایای اخلاقی و انسانی در طول عمر خود خدمات علمی و فرهنگی را داشته اند که این ویژگی، شهدای عزیز این نهاد را متمایز می‌سازد.

 

 علی اکبرزاده گفت: سازمان انتشارات جهاددانشگاهی تدوین زندگینامه شهدای این نهاد را آغاز کرده است و امیدواریم در یک بازه زمانی مشخص بتوانیم خدمات این شهدا را به کشور و مردم معرفی کنیم.

 

او افزود: نخستین شهیدی که تدوین زندگینامه او آغاز شده است، شهید امیر مهرداد از شهدای جهاددانشگاهی واحد صنعتی شریف است که در سال ۱۳۶۲ و در منطقه پنجوین عراق به شهادت رسید.