دور جدید مسابقه « سه دقیقه با سعدی» از امروز آغاز می شود/مشارکت بیش از 5 هزار نفر در تیرماه
مسابقه کتاب‌خوانی مجازی «سه دقیقه با سعدی» از امروز 5 مرداد با محوریت بوستان سعدی به کار خود ادامه می‌دهد.

 
Alternate Text

 

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، در دور نخست این مسابقه که با محوریت کتاب گلستان سعدی برگزار شد، بیش از 5500 نفر شرکت کردند که از این تعداد 30 نفر به عنوان برگزیده دانشجو و 4 نفر هم به عنوان برگزیده غیردانشجو انتخاب شدند، ضمن اینکه در پایان مسابقه نیز برنده جایزه ی طلایی تیر ماه معرفی شد. در این دوره از مسابقه شرکت کنندگانی از کشورهای ترکیه،عراق،افغانستان و دیگر کشورهای جهان نیز مشارکت کردند.

دبیرخانه جشنواره دانشجویی کتاب سه‌دقیقه‌ای «سه‌تاک» اعلام کرد، در پی استقبال چشمگیر دانشجویان از این رویداد، این دبیرخانه تصمیم گرفته است اجرای دور جدید این مسابقه را از امروز با محوریت بوستان سعدی آغاز می کند.

در دور جدید این مسابقه، دانشجویان سراسر کشور می‌توانند هر روز با مطالعه اشعاری از بوستان، در این رویداد شرکت کرده و با پاسخ به سوال مطرح‌شده به صورت روزانه و ماهانه جوایزی را به قید قرعه دریافت کنند.

دانشجویان علاقه‌مند برای شرکت در این مسابقه باید از پنجم مرداد به صفحه اینستاگرامی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به نشانی https://instagram.com/isba.ir  و کانال پیام‌رسان این سازمان به نشانی https://t.me/isbair مراجعه کنند.

در این مسابقه هر روز اشعاری از بوستان سعدی به همراه یک سوال از آن بارگذاری خواهد شد و شرکت‌کنندگان از ساعت 10 صبح هر روز به مدت 24 ساعت فرصت دارند تا پاسخ خود را ارسال کنند. ارسال پاسخ در صفحه اینستاگرامی از طریق دایرکت و در فضای تلگرام از طریق نشانی https://t.me/isba1380 انجام می‌شود.

این مسابقه به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و با همکاری بنیاد سعدی، سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی و سازمانی قرآنی دانشگاهیان کشور تا پایان مرداد اجرا می‌شود

جوایز روزانه این مسابقه 50 هزار تومان بن خرید کتاب و جایزه طلایی ماهانه 200 هزار تومان نقدی خواهد بود. اعلام برندگان نیز از طریق صفحه اینستاگرامی و کانال تلگرامی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی انجام می‌شود.

همچنین برای شرکت‌کنندگان غیردانشجو نیز جایزه هفتگی ۵۰ هزارتومان بن خرید کتاب تدارک دیده شده است.

گفتنی است این مسابقه بخش ویژه جشنواره دانشجویی کتاب سه‌دقیقه‌ای (سه تاک) است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی و انس دانشجویان با کتاب برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه جشنواره دانشجویی سه‌تاک به شماره 66971184 تماس حاصل کنند.

دریافت پوستر