اعلام اسامی برندگان هفته نخست مسابقه سه دقیقه با سعدی
دبیرخانه جشنواره دانشجویی کتاب سه‌دقیقه‌ای «سه‌تاک» از اعلام اسامی برندگان مسابقه «سه دقیقه با سعدی» خبر داد.

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، نخستین جشنواره دانشجویی کتاب سه‌دقیقه‌ای «سه‌تاک» با برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی مجازی «سه دقیقه با سعدی» از اول تیرماه آغاز شده است.

دبیرخانه جشنواره دانشجویی کتاب سه‌دقیقه‌ای «سه‌تاک» اسامی برندگان هفته نخست مسابقه «سه دقیقه با سعدی» را به شرح زیر اعلام کرد:

1. خانم مریم نوراللهی

2. خانم سمانه سادات شریعتداری

3. خانم فاطمه محمدی

4. آقای یونس ممیوند

5. آقای سینا یزدانی

6. خانم مونا شعاعی پرچین

7. خانم اعظم علیدوستی

برنده غیردانشجویی: آقای فرشید منوچهر

بر اساس اعلام دبیرخانه این جشنواره، این مسابقه با استقبال چشمگیر مواجه شده و طی یک هفته، قریب به 2000 دانشجو در آن شرکت کرده اند.

در این مسابقه که به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی برگزار می‌شود، دانشجویان می‌توانند هر روز با مطالعه یک حکایت از «گلستان» سعدی در مسابقه «سه دقیقه با سعدی» شرکت کرده و با پاسخ به سوال مطرح‌شده، به صورت روزانه و ماهانه جوایز خود را دریافت کنند.

دانشجویان علاقه‌مند برای شرکت در مسابقه باید از اول تیرماه به صفحه اینستاگرامی https://www.instagram.com/isba.ir یا کانال پیام‌رسانی https://t.me/isbair مراجعه کنند. در این مسابقه هر روز یک حکایت از سعدی به همراه یک سوال از آن بارگذاری می‌شود و شرکت‌کنندگان از ساعت ۱۰ صبح به مدت ۲۴ ساعت فرصت دارند تا پاسخ خود را ارسال کنند. ارسال پاسخ در صفحه اینستاگرامی از طریق دایرکت و در فضای تلگرام از طریق این لینک انجام می‌شود.

این مسابقه که با همکاری بنیاد سعدی برگزار می‌شود، به مدت یک‌ ماه با ۳۰ سوال از ۳۰ حکایت از «گلستان» سعدی اجرا می‌شود و در پایان تیرماه نیز به فردی که بیشترین پاسخ صحیح را داشته، جایزه طلایی اهدا می‌شود.

جوایز روزانه این مسابقه ۵۰هزار تومان بن خرید کتاب و جایزه طلایی ماهانه ۲۰۰هزار تومان جایزه نقدی خواهد بود و اعلام برندگان نیز از طریق صفحه اینستاگرامی و کانال پیام‌رسانی انجام می‌شود.

همچنین برای شرکت‌کنندگان غیردانشجو جایزه هفتگی ۵۰ هزارتومان بن خرید کتاب تدارک دیده شده است.

این مسابقه بخش ویژه جشنواره دانشجویی کتاب سه‌دقیقه‌ای «سه‌تاک» است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و آشنایی و انس دانشجویان با کتاب برگزار می‌شود.