مراسم تقدیر از خدمات رئیس پیشین سازمان انتشارات جهاددانشگاهی برگزار شد/ سرلوحه کار سازمان ایجاد مرجعیت در حوزه کتاب و کتابخوانی برای دانشگاهیان خواهد بود
مراسم تقدیر از زحمات و خدمات عادل تقوی، رئیس پیشین سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، سه شنبه 30 اردیبهشت ماه در سالن اجتماعات خبرگزاری بین المللی قرآن برگزار شد.

 
Alternate Text

  به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، در این مراسم دکتر عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، دکتر عادل تقوی، مدیر کل راهبری امور فرهنگی، دکتر مهدی فیض عضو هیات علمی جهاددانشگاهی و دکتر حامد علی اکبرزاده سرپرست سازمان انتشارات جهاددانشگاهی حضور داشتند.

 

 در ابتدای مراسم دکتر علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، گفت: اهمیت سازمان انتشارات به حوزه کتاب و فرهیختگی برمی‌گردد. فعالیت‌های فرهنگی در حوزه معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی به دو دسته تقسیم می‌شوند: نخست، فعالیتهای عمومی مانند خبرگزاری ایکنا، ایسنا و مرکز افکارسنجی است و دسته دوم فعالیت‌های دانشجویی، از جمله مرکز گردشگری و سازمان دانشجویان، هستند.

 

وی افزود: سازمان انتشارات از جمله معدود سازمان‌هایی است که در عین اینکه فعالیت دانشجویی دارد، در فعالیت‌های فرهیختگی نیز مشارکت دارد. همچنین، سازمان انتشارات حلقه‌ واسطه‌ی معاونت فرهنگی با دانشجویان، اساتید و نخبگان دانشگاهی است.

 

علیزاده ادمه داد: جشنواره‌های کتاب و پایان نامه سال دانشجویی، مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای و سلسله نشست‌های فصل سخن و همچنین مسابقات کتابخوانی و...  نشان از آن دارد که سازمان انتشارات یک سازمان تأثیرگذار در مجموعه جهاددانشگاهی محسوب می‌شود.

 

 علیزاده در پایان سخنان خود ضمن تشکر از زحمات آقای تقوی در دوره مسئولیت گفت: موفقیت هر مجموعه در گرو همدلی و تلاش تمام اعضای آن مجموعه است و موفقیت های آتی هم در گرو همکاری همه اعضای مجموعه سازمان خواهد بود.

 

در ادامه مراسم آقای دکتر ابوالقاسم رئیسی، مدیر کل روابط عمومی جهاددانشگاهی ضمن قدردانی از زحمات رییس سابق سازمان انتشارات و آرزوی موفقیت برای سرپرست جدید آن  اظهار داشت: باعث افتخار است که جهاددانشگاهی در آستانه آغاز چهل و یکمین سالگرد تأسیس به واحدهای فرهنگی خودش ببالد؛  در این بین سازمان انتشارات یکی از سازمانهای قدیمی است و دارای کارکردهای ویژه‌ای از جمله مدیرپروری بوده است.

 

وی افزود: این سازمان همیشه درجه اعتبار بالایی در بین اساتید، دانشگاهیان و فرهیختگان داشته و مورد علاقه دانشجویان است. بسیاری از کتب مهم و تاثیرگذار و جریان‌ساز کشور، چه در تهران و شهرستان‌ها، منتشرشده در این سازمان است.

او در ادامه گفت: نشر علم که یکی از بندهای اصلی اساسنامه جهاددانشگاهی محسوب می‌شود، همچنان در سازمان انتشارات انجام می‌شود. جشنواره‌های کتاب و پایان نامه سال دانشجویی و مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای پایان نامه نشان می‌دهد که جهاددانشگاهی در کلیه جریان‌های علمی و فرهنگی وآموزشی پیشرو بوده است و بعد از چهل سال بسیاری از سازمان‌ها می‌خواهند الگوهایی را که جهاددانشگاهی بنیان گذاشته است، اقتباس کنند.

 

در ادامه آقای هاشمی تروجنی، رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب اسلامی گفت: حوزه فرهنگ یکی از پیچیده ترین حوزه ها است. فرهنگ است که باید نابسامانی‌های کشور را مدیریت کند و کسانی که در این حوزه واردمی شوند، باید با کمترین امکانات وکمترین توقع سعی کنند این حوزه را بارور سازند.

وی در ادامه سخنانش ضمن قدردانی از زحمات عادل تقوی رییس پیشین سازمان انتشارات برای وی در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

 

 در ادامه این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات تقوی در طول خدمت خود در سازمان انتشارات تقدیر شد.

در این مراسم دکتر مهدی فیض معاون فرهنگی اسبق جهاددانشگاهی و عضو هیات علمی این نهاد نیز در سخنانی ضمن تقدیر از زحمات و خدمات تقوی، رییس پیشین سازمان انتشارات، موفقیت های دوره مسئولیت او را حاصل اعتماد به مدیران جوان در جهاددانشگاهی قلمداد کرد.

فیض همچنین برای سرپرست جدید این سازمان آرزوی موفقیت کرد.

 

تقوی رئیس سابق سازمان انتشارات نیز در این مراسم ضمن ارایه گزارشی کلی از اقدامات صورت گرفته در دوره مسئولیت خود گفت: انتخاب آقای علی اکبرزاده انتخاب درستی بود. ایشان چند سالی در انتشارات جهاددانشگاهی فعالیت داشتند و با فضای انتشارات آشنا هستند و انشاالله امانتی را که به ایشان منتقل شده است، به درستی نگهداری کرده و به  مدیران بعدی منتقل کنند.

 

وی همچنین از زحمات مدیران و سایر فعالان پیشکسوت کتاب و نشر در جهاددانشگاهی قدردانی  و ابراز میدواری کرد سازمان انتشارات به موفقیت های بیشتری دست یابد.

 

در پایان این مراسم ، علی اکبرزاده سرپرست سازمان انتشارات جهاددانشگاهی اظهار داشت: برای اینکه آغاز خوبی داشته باشیم باید اصالت خود را حفظ کنیم. اصیل بودن در همه عرصه‌ها از جمله فرهنگ باید اتفاق بیافتد.

 

 وی افزود:اصیل‌بودن در فرهنگ یعنی با نگاه به گذشته و تجربیات اندوخته شده به آینده بنگریم و برای آن برنامه داشته باشیم.

 

 وی افزود: اصیل بودن یعنی مصمم بودن، قاطعیت، اندیشیدن و ایجاد همدلی و دوستی روزافزون بین اعضای مجموعه و ما باید این مسائل را در سازمان انتشارات به طور جدی مدنظر داشته باشیم.

 

  وی در پایان خاطر نشان ساخت: سرلوحه اصلی کار ما تبدیل شدن به سازمان مرجع در حوزه کتاب و کتابخوانی برای دانشجویان و دانشگاهیان خواهد بود و امیدواریم بتوانیم این ایده را تحقق بخشیم.