فراخوان بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی تا پایان تیرماه تمدید شد
دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی مهلت ارسال آثار را تا پایان تیرماه تمدید کرد.

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومي سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي، اين جشنواره هر ساله همزمان با هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران و با هدف ايجاد نشاط علمي در فضای علمي و دانشگاهي كشور، جلب همكاري و حمايت ناشران حوزه دانشگاهي، به منظور چاپ آثار دانشجويي، تقويت بنيه علمي دانشجويان و شناسایی و حمايت از دانشجويان نوقلم و صاحب اندیشه برگزار مي‌شود.

شرايط شركت در جشنواره

 بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح 2و3 می توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

براین اساس همزماني دوره تحصيل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومي كتاب براي اثر منتشر شده، انتشار كتاب در سال 96 تا 97 ، ثبت نام اینترنتی، ارسال دوجلد از كتاب به دبيرخانه و ارسال كپي متن اصلي آثار ترجمه شده از شرايط شرکت در جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي است.

همچنین دانش آموختگانی که حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی، کتاب خود را منتشر کرده اند نیز می توانند در جشنواره شرکت کنند.

كتاب الكترونيك ارسال شده به جشنواره، بايد داراي مجوز ارشاد و هولوگرام باشد.

يادآور مي شود آثار دريافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزيده اي كه توسط بيش از يك نفر تأليف يا ترجمه شده اند، صرفاً يك جايزه تعلق خواهد گرفت.

 تجليل از ناشر برگزيده و جوانترين مولف و مترجم دانشجو

 براساس اين فراخوان، ناشران محترم می توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه کتاب سال دانشجویی ارسال کنند و از ناشراني كه بيشترين مشاركت را در انتشار آثار دانشجويي داشته باشند، در آیین اختتامیه جشنواره تجليل خواهد شد. در اين جشنواره همچنين از جوانترين پديدآورنده، مولف و مترجم تقدير به عمل خواهد آمد.

 موضوعات ويژه بیست و ششمین جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي

 موضوع ويژه بیست و ششمین جشنواره ملی كتاب سال دانشجويي، به " فرهنگ عمومی و آسیب های اجتماعی"، "اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی" ، "مطالعات رسانه " و "مدیریت بحران و پدافند غیرعامل" اختصاص دارد.

 گفتنی است علاقه‌مندان مي‌توانند پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران،‌ خيابان انقلاب، خيابان فخر رازي، خيابان شهداي ژاندارمري، پلاك72، صندوق پستی:1163-13145 سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي ارسال كنند.