مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان نامه برگزار شد
مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان نامه های دانشجویی به همت جهاددانشگاهی واحد امیرکبیر 11 دی ماه در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی به نقل از ایرنا، مهدی ورسه‌ای رئیس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر گفت: در سومین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان نامه های دانشجویی سال 97 تعداد شرکت کنندگان به سه برابر افزایش پیدا کرد که رقابت جذاب و نزدیکی را به همراه داشت.

مهدی ورسه ای اظهار کرد: در سال 96 این مسابقات با حضور هفت نفر برگزار شد که البته از کیفیت بالایی برخوردار بود و نفر برگزیده در آن دوره به مقام نایب قهرمانی در مسابقات کشوری دست پیدا کرد.

وی افزود: این مسابقات برای دومین سال پیاپی به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی امیرکبیر و اداره کل انجمن های علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حضور تعداد قابل توجهی از دانشجویان و دانش آموختگان مقاطع تحصیلات تکمیلی برگزار شد.

رئیس جهاد دانشگاهی امیرکبیر ادامه داد: در این دوره از مسابقات ابراهیم شاه ابراهیمی دانش آموخته رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با عنوان پایان نامه ' تأثیر افزودنی ها بر حساسیت رطوبتی مخلوط های آسفالتی نیمه گرم' رتبه اول، حمیدرضا افتخاری، دانش آموخته رشته علوم کامپیوتر در مقطع دکتری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عنوان پایان نامه ' ارائه مدل شناسایی رفتار راننده آگاه از خودرو و مسیر ' حائز رتبه دوم شدند.

وی ادامه داد: محیا لطیف دانش آموخته رشته فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران با عنوان پایان نامه ' طراحی و ساخت طیف سنج تحرک یونی با استفاده از منبع یونیزاسیون تخلیه الکتریکی کرونا ' حائز رتبه سوم شد.

ورسه‌ای خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات دفاع 3 دقیقه ‌ای سبب می شود که دانشجویان بتوانند مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود بخشیده و توانایی ارائه حاصل کار پژوهشی خود به صورت مختصر و مفید برای مدیران و تصمیم گیران را در آینده کاری خود فرا بگیرند.

لازم به ذکر است، نفرات اول تا سوم این مسابقات مجوز حضور در مسابقات منطقه ای دفاع سه دقیقه ای در اسفند ماه سال جاری را کسب نمودند.