آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی 28 آبان برگزار می شود
آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی، همزمان با ایام برگزاری بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی روز دوشنبه28 آبان برگزار می شود.

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، در این مراسم که در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار خواهد 9 اثر برگزیده و 20 اثر شایسته تقدیر  معرفی و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

همچنین در این آیین از دکتر رضا داوری اردکانی به عنوان استاد خادم کتاب و حجه الاسلام اسماعیل آذری به عنوان فعال حوزه کتاب و کتابخوانی تجلیل خواهد شد.

دراین دوره از جشنواره ، 631 عنوان کتاب به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که کتب علوم انسانی با 313 عنوان کتاب بیشترین آثار ارسالی را به خود اختصاص داده است. کتابهای حوزه علوم پزشکی و دامپزشکی با 156 عنوان و کتابهای حوزه هنر و معماری با 49 عنوان کتاب در رده های بعدی قراردارند.

جشنواره کتاب سال دانشجویی هر ساله همزمان با ایام هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران و با هدف ايجاد نشاط علمي در مراكز علمي و دانشگاهي كشور، جلب همكاري و حمايت ناشران حوزه دانشگاهي، چاپ آثار دانشجويي، تقويت بنيه علمي دانشجويان با ارائه آثار مكتوب و حمايت از دانشجويان نوقلم براي توليد انديشه‌هاي جديد برگزار مي‌شود.

 این جشنواره از سوي سازمان انتشارات جهاددانشگاهي با حمايت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مؤسسه خانه کتاب، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شورای فرهنگ عمومی، سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، سازمان جهاددانشگاهی تهران، موسسه آموزش عالی فناوران حکیم، دارالقران اهل بیت (ع)، دانشگاه امام صادق(ع) و آپارات برگزار مي‌شود.

یادآور می شود بیست و پنجمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی روز دوشنبه28  آبان از ساعت 9:30 تا 12 در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود.