اعلام برنامه‌هاي جهاد دانشگاهي در بيست و ششمين هفته كتاب
رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی گفت: بیست و پنجمین جشنواره ملی «کتاب سال دانشجویی» با شعار «ربع قرن با دانشجو،‌ ۲۵ سال نشر دانایی» همزمان با بیست و ششمین هفته کتاب در سطح ملی برگزار می‌شود.

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومي موسسه خانه كتاب به نقل از ستاد خبري بيست و ششمين دوره هفته كتاب، عادل تقوي،‌ رئيس انتشارات جهاد دانشگاهي درباره برنامه‌هاي اين سازمان در بيست و ششمين هفته كتاب گفت: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي و معاونت فرهنگي اين سازمان برنامه‌هايي را براي اين دوره از هفته كتاب در نظر گرفته‌اند كه مهم‌ترين برنامه برگزاري بيست و پنجمين جشنواره ملي «كتاب سال دانشجويي» است كه همزمان با هفته ‌كتاب و در سطح ملي برگزار مي‌شود‌.
 
وي ادامه داد: مراسم اختتاميه اين جشنواره روز دوشنبه ۲۸ آبان در تالار فردوسي دانشگاه تهران با شعار «ربع قرن با دانشجو،‌ ۲۵ سال نشر دانايي» برگزار خواهد شد.
 
تقوي با اشاره به برگزاري نمايشگاه كتاب در دانشگاه‌ها عنوان كرد: از ديگر برنامه‌هاي اين سازمان برگزاري مراسم جشن كتاب در دانشگاه‌ها و نمايشگاه عرضه كتاب‌هاي دانشگاهي همزمان با اختتاميه كتاب سال دانشجويي است كه با حضور ناشران دانشگاهي برگزار خواهد شد.

رئيس انتشارات جهاد دانشگاهي ادامه داد: همچنين اردوهاي علمي_فرهنگي در قالب دومين دوره «ايران،‌ مرز پر گهر» برگزار مي‌شود كه شامل بازديد از كتابخانه ملي و باغ كتاب تهران است.
 نشست‌هاي تخصصي در حوزه مسائل كتاب و كتابخواني،‌ طرح تجهيز كتابخانه‌هاي فرهنگي دانشگاه‌ها با محوريت كتاب‌هاي فرهنگي، مراسم تقدير از مولفان و مترجمان پُركار دانشجويي و ناشران برگزيده در نشر دانشجويي،‌ طرح استفاده از ظرفيت‌هاي رسانه‌هاي وابسته به جهادكشاورزي براي تبليغ برنامه‌هاي كتاب و عضوگيري و فعاليت‌هاي كانون‌ها براي ترويج كتاب و كتابخواني، برگزاري نشست‌هاي تخصصي با محوريت كتاب‌هاي برگزيده دانشجويي با حضور اساتيد مرتبط و دانشجويان از ديگر برنامه‌هاي در هفته كتاب خواهند بود.
 
وي تاكيد كرد: طرح مطالعاتي «بهار خاموش» از ديگر برنامه‌هاست كه با موضوع محيط زيست مربوط مي‌شود. دانشجويان مي‌توانند با مطالعه اين كتاب برداشت آزاد خود را در قالب يك نوشته از كتاب اعلام كنند كه در پايان نوشته و فرد برتر معرفي خواهد شد.
 
تقوي با اشاره به افتتاح طرح «راه‌اندازي مجتمع پرديس كتاب دانشجو» گفت: اين طرح كه قرار است همزمان با هفته كتاب افتتاح شود، با رويكرد مناسب‌سازي فضاي فرهنگي كتاب‌فروشان براي استفاده دانشجويان اجرا مي‌شود. 
 
تقوي در پايان درخصوص تاثير برگزاري اين برنامه‌‍‌ها در ترويج كتاب و كتابخواني در جامعه خاطرنشان كرد: با توجه با ارزيابي‌ها و نظرسنجي‌هاي انجام شده علاوه بر اينكه اين برنامه‌هاي فرهنگي با استقبال دانشجويان مواجه خواهد شد، ابزاري نيز براي ترغيب دانشجويان جامعه به كتاب و كتابخواني است.
 
بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار «حال خوش خواندن» از تاريخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه در سراسر كشور برگزار مي‌شود.