کتاب طراحی خیابان ها به چاپ رسید
کتاب طراحی خیابان ها "کتاب راهنمای مرجع به منظور دستیابی به خیابان هایی با کیفیت بالا" تألیف و ترجمه منوچهر طبیبیان ، کیانا جاسم پور ، نسیم ارونقی به چاپ رسید.

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی این کتاب  ارائه‌ی ملزومات و رهنمودهایی که باید اساس طراحی خیابان به عنوان یک فضای شهری کارآمد و پاسخده واقع شود را از طریق طرح سوالاتی راهگشا که هر یک به مورد بحث قرار دادنِ یکی از این ملزومات می‌پردازد مطرح نموده است و سعی داشته مسیرهای دستیابی به این ملزومات را هموار سازد.
بنابراین در کنار کاربرد های دانشگاهی می تواند در توفیق پروژه های اجرایی نیز با ارائه مسیری تازه در طراحی خیابان ها ، بسیار موثر و کارآمد واقع شود و به طور کلی به عنوان راهنمایی برای طراحان شهری ، معماران ، راهبران حرفه ای و اجتماعی و مدیران شهری در جهت ارتقا و بهبود کیفیت محیطی قلمرو های همگانی ، کارآمد خواهد بود .
در این کتاب به منظور بهره‌گیری مؤثر تر با مطرح نمودن برخی مفاهیم و عکاسی از نمونه های موفق اجراشده در شهرهای ایرانی و اروپایی سعی بر آن بوده تا با بسط موضوع و ارائه ی نکات تکمیلی ، مسیر دست یابی به طراحی فضای شهری با کیفیت و پا سخ ده در این خاک و بوم بیشتر همراه گردد . با این هدف بخش‌هایی به صورت مجزا از متن اصلی به کتاب اضافه شده است.

برخی از توصیه های ارائه شده در این کتاب راهنما با تفکر قراردادی مهندسی و استاندارد خیابان مطابقت ندارد ، اما روش های نوآورانه در خارج از کشور نشان می دهد که فرصت هایی برای بررسی و ایجاد تغییرات در روشهای موجود وجود دارد.
 این کتاب راهنما ، برای کسانی در نظر گرفته شده که نگران خیابانها هستند ، چه آنها که در برنامه ریزی و طراحی تصمیم گیری و یا تحویل درگیر باشند و چه نباشند که شامل افسران شورا ، سیاستمداران ، نمایندگان جامعه محلی ، عمومی ، توسعه دهندگان ، ارائه دهندگان نرم افزار ودیگر سازمان‌های عمومی مانند آژانس حمل و نقل می شود.
گفتنی است این کتاب 74 صفحه ای بصورت مصور رنگی در شمارگان500 نسخه و با قیمت 25 هزار تومان به بازار نشر ارائه شده است.
علاقه مندان جهت تهیه این اثر می توانند به فروشگاه سازمان جهاد دانشگاهی به آدرس تهران - خيابان انقلاب - بين فلسطين و چهار راه وليعصر- فروشگاه و نمايشگاه دائمي كتاب جهاد دانشگاهي مراجعه نموده و یا با شماره تلفن : 02166487625 حاصل نمایند.