کتاب استراتژی های مدیریت خشکسالی با تاکید بر تلفیق دانش بومی و نوین وارد بازار نشر شد
کتاب استراتژی های مدیریت خشکسالی با تاکید بر تلفیق دانش بومی و نوین تألیف لیلا کار پیشه از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به چاپ رسید.

 
Alternate Text

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی این کتاب با هدف بررسی عوامل موثر بر مدیریت خشکسالی کشاورزان و تلفیق دانش بومی آنها با دانش نوین به منظور دستیابی به الگوی ترویج مدیریت تلفیقی خوشکسالی تدوین شده است. کتاب حاضر در چهار بخش تنظیم شده است . بخش اول به بررسی مفاهیمی نظیر خشکسالی ، خشکی ، انواع و اثرات خشکسالی ، خشکسالی در ایران و جهان می‌پردازد در بخش دوم مدیریت خشکسالی ، برنامه ها و شیوه های مدیریت خشکسالی و استراتژی‌های مقابله با خشکسالی مورد بررسی قرار می گیرد ؛ و بخش سوم به مفاهیم دانش بومی و تفاوت آن با دانش نوین ، چالش‌های ادغام دانش بومی و نوین ، مروری بر مطالعات ایران و جهان در رابطه با نقش دانش بومی در کاهش اثرات خشکسالی ، طراحی الگوی مدیریت خشکسالی مبتنی بر تلفیق دانش بومی و نوین اختصاص یافته است و در پایان پیشنهاداتی جهت مدیریت بهینه خوشکسالی و نیز تلفیقی ارائه گردیده است است .

 

 

گفتنی است این کتاب 144 صفحه ای در شمارگان 500 نسخه و با قیمت 9 هزار 500 تومان به بازار نشر ارائه شده است.

علاقه مندان جهت تهیه این اثر می توانند به آدرس  تهران - خيابان انقلاب - بين فلسطين و چهارراه وليعصر، فروشگاه و نمايشگاه دائمي كتاب جهاد دانشگاهي  مراجعه فرمایند.